BASIN
BASIN

BASIN

AFİŞ & POSTER

       

1400 px 2000 px                        700 px 1000 px
 

Beni de Götür 5 Haziran’da vizyonda!

Hayatının akışını eline alamayan, elinde tutamayan kadınların dramına odaklanan Beni de Götür 5 Haziran’da sinemalarda! Dünya değişse, teknoloji hızla ilerlese de kadının konumu toplumsal konumu fazlaca değişmiyor. Yine bir ömür geçireceği adamı seçme hakkına çoğu zaman sahip olamıyor ve sevdiği insana ulaşamıyor, ulaşmaya çabaladığındaysa sonu genelde acı sonuçlanıyor. İşte Beni de Götür bir yandan Ayşe’nin dramına odaklanıyor, bir yandan da genel mutsuzluk üzerinden herkesin kaderini ortaya koyuyor. Beni de Götür ağızdan çıkan bir söz değil, yürekten kopan bir istek…

Avni Kütükoğlu’nun yönettiği filmde Vural ÇELİK, Çiğdem SUYOLCU, Gürol GÜNGÖR, Hakan TÜRKŞEN, Mehmet ESEN, Semra DİNÇER, Çetin ALTAY, Zuhal MEMİŞ, Cemil HACIÖMEROĞLU ve Volkan KOÇAK rol alıyor.

Konusu:

Bir genç kızın hayatından kesitler sunan, istemediği bir hayatı yaşamak zorunda kalan Ayşe’nin hayatını anlatan film aynı zamanda kasaba kültüründen kesitler sunduğu için Kırklareli / İğneada gibi muhteşem bir kasabada çekildi. Amcası ve yengesiyle yaşayan Ayşe Ali’yi sevmesine rağmen hiç tanımadığı Ahmet’le evlenmek zorunda kalır! Zaten Ayşe her gün işe gidip gelmek dışında bir şey yapmıyor, ara sırada üniversite okumak için İstanbul’a giden Ali’nin annesine uğruyordur. En mutlu zamanlarını orada geçiren Ayşe hem Ali’den haber almanın keyfini, hem de sevdiği adamın annesinin yanında olmanın mutluluğunu yaşıyordur!

Ama kocası Ahmet’in başına gelen bir kaza Ayşe’nin de felaketi olur…

Daha çok komedi yapımlarında rol alan Vural Çelik Beni de Götür de filmin dramatik yapısına uygun olarak farklı bir rolle seyirci karşısına çıkıp ters köşe yapacak.

 

 

 

SÜRESİ: 105 DAKİKA

YAPIM: YAZZ FİLM YAPIM

Yönetmen ve Senarist               Avni KÜTÜKOĞLU

 

Yapımcı                                         Nur TÜRKŞEN
 

Müzik                                            Serkan AKGÜN

 

Görüntü Yönetmeni                   Aytekin ÇAKMAKCI

 

Sanat Yönetmeni                       Elif AKGÜNLÜGİL

 

Kurgu Yönetmeni                         Avni KÜTÜKOĞLU 

www.facebook.com/benidegoturfilm
www.twitter.com/benidegotur

Ayrıntılı bilgi ve röportaj talepleriniz için;

Banu Bozdemir
banubozdemir
@gmail.com